Zamanlarını Şeytan Çıkarmalarla Geçiren Warren Çifti

0
7732
Edward ve Lorraine Waren çifti
Edward ve Lorraine Waren çifti

Her insanın zamanının büyük kısmını ayırdığı bir alan vardır mutlaka. Kimimiz spora,kimimiz işe kimimiz ise boş boş oturmaya,uyumaya ayırır. Bu yazımda bahsedeceğim Edward ve Lorraine Warren çifti ise zamanlarını şeytanlarla daha doğrusu şeytani olduğu iddia edilen vakaları inceleyerek geçirmiş. Yazımın devamında sıkça “iddia edilmiş” sözcüklerini kullanacağım çünkü netliği kanıtlanamayan olayları kesin gerçeklikle anlatarak insanlara yersiz bir korku yaşatmak istemiyorum ve baştan da söylemek isterim ki Edward ve Lorraine Warren çiftinin olayları yorumlayış şekillerini yersiz ve yanlış buluyorum.

Edward ve Lorraine çiftini ilk olarak “ The Conjuring – Korku Seansı “ filminde tanıdım. Bu yazımı okuyacak birçok kişinin de The Conjuring – Korku Seansı filmi vasıtasıyla çifti araştırmaya giriştiklerini bu girişim sonucunda da yazımı okuyacaklarını tahmin ediyorum.

Edward ve Lorraine Warren çifti halk arasında hayalet avcıları olarak bilinmektedirler. Daha kavramsal olarak tanımlamamız gerekirse, Edward ve Lorraine Warren çifti “ demonolojist ” ‘tirler. Demonolojist kavramını ilk duyduğumda garipsemiştim ve bu kavramın kısa tanımını sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Demonolojist, Demonoloji bilimiyle uğraşan ve bu bilimde belli bir yetkinliğe,bilgiye sahip kimselere denmektedir. Demonoloji de şeytan,cin şeklinde tanımlanan soyut varlıkları inceleyen çalışma dalıdır. Demonoloji çalışma dalının diğer adı demonizm olarak geçmektedir.

Ed ve Lorraine Warren çiftine tekrar dönelim.. İddia edilene göre çift kariyerleri boyunca 10.000’i aşkın vaka incelemişler. Bazı vakalarla ön plana çıkmış kimi zaman da katıldıkları kendilerine inanmayan kişilerce eleştirilmişlerdir.

Eğer korku filmlerini seviyor ve sık izliyorsanız izlediğiniz filmlerden birinin hikayesi Ed ve Lorraine Warren çiftinin incelediği, gerçekten yaşanmış olduğu iddia edilen vakalardan birine dayanıyor olabilir. Öyle ki Hollywood filmleri içinde 7 korku filminin hikayesi, Ed ve Lorraine Warren çiftinin incelediği gerçekten yaşanmış olduğu iddia edilen vakalardan birine dayanıyor. Bu filmlere bir göz atalım:

Ed ve Lorraine Warren çiftinin The Conjuring – Korku Seansı filminden ve filmde çiftin inceledikleri ve ön plana çıktıkları olayların başını çeken Perron ailesinin başına gelenlerden bahsettiğim yazıma linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.