Dünya’nın En Kötü Filmi Yeniden İzleyiciyle Buluşacak

0
3436
dünyanın en kötü filmi dünyayı kurtaran adamın oğlu restore ediliyor ve yeniden piyasaya sunuluyor
Dünya'nın en kötü filmi, Dünya'yı Kurtaran Adam

“ Dünya’yı Kurtaran Adam “ bahsedeceğimiz film. Birçoğumuz başrollerinde Mehmet Ali Erbil ve Cüneyt Arkın’ın bulunduğu “ Dünya’yı Kurtaran Adam’ın Oğlu “ filmini duymuşuzdur. Dünya’yı Kurtaran Adam’ın Oğlu filmi, Dünya’yı Kurtaran Adam filminin devamı olması niyetiyle yapılmış bir filmdi.

Dünya’yı Kurtaran Adam, birkaç sene önce tüm zamanların en kötü filmi seçilmişti. Hatta tüm zamanların en kötü filmi seçilmesinin ardından “reklamın iyisi kötüsü olmaz” tezini kanıtlarcasına hatırı sayılır bir üne kavuşmuş ve diğer ülkelerdeki sinema takipçilerinin de dikkatini çekmişti.

Şimdi öğrendiğime göre Dünya’yı Kurtaran Adam filminin orijinal kopyası bulunmuş ve bu kopyayı bulan sinema endüstrisinin içinden bir ABD’li. Bu kişi ABD’deki Neon Harbor Entertainment şirketinden Ed Glaser.

Ed Glaser’in yaptığı açıklamaya göre filmin kopyası Türkiye’nin kuzeybatısında bulunuyor. Bu kopyayı nasıl bulduklarına gelecek olursak..

80’li yıllarda filmin gösteriminin ardından bir makinist filmin kopyasını almış. Filmin gösterim sırasında bozulduğunu söyleyerek orijinal kopyasını saklayan makinistin ismi ve yaşadığı şehir hakkında bilgi verilmedi sadece makinistin Türkiye’nin kuzeybatısında olduğu bilgisi verildi .

Dünya’yı Kurtaran Adam filmi restore edilerek ingilizce alt yazılı şekilde piyasaya yeniden sunulacak. Bunu sunacak Ed Glaser’in ise sunacağı ilk Türk filmi değil bu. Geçmişe baktığımızda Ed Glaser birkaç fantastik Türk filmini daha restore ederek piyasaya sunmuş. Ne diyelim. Geçmişteki filmlerimiz Ed Glaser tarafından mercek altında anlaşılan..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.