” Gerçek ” İddialı Korku Seansı

0
28565
Gerçek Olaylara dayandığı iddia edilen Korku Seansı filmi
Gerçek Olaylara Dayanmaktadır iddiasıyla sunulan Korku Seansı filmi

2013 yılında vizyona giren The Conjuring – Korku Seansı filmi hasılatıyla rekor kırmış bir film. Holywood’da görmeye alıştığımız büyük bütçeli filmlerle kıyaslandığında ise Korku Seansı filminin bütçesi düşük kabul edilebilir. – – – “ 13.000.000 $ (13 Milyon Dolar) “

korku seansı james wan
Korku Seansı filminin yönetmeni James Wan

Filmin kısmen düşük bütçesiyle bu kadar yüksek hasılat getirebilmesi ve başarılı bir film olarak değerlendirilmesinde “ gerçek olaylara dayanmaktadır “ iddiaları etkili olmuştur şüphesiz. Tabii yönetmen koltuğunda oturan James Wan’ın iyi bir iş çıkarttığını da belirtmek gerekir.

James Wan filmleri
James Wan tarafından yönetilen birkçaç film

James Wan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu birkaç filme şöyle bir göz gezdirelim: “ Fast and Furious 7 (Hızlı ve öfkeli 7), Saw (Testere), Insidious (Ruhlar Bölgesi) “

Edward ve Lorraine Waren çifti
Edward ve Lorraine Waren çifti

Şimdi gelelim “gerçek olaylara dayanmaktadır” iddialarına. Korku Seansı, Ed ve Lorraine Warren çiftinin incelediği vakalardan birini merkezine alıyor.

“ Ed ve Lorraine Warren Kimdir? “ diye sorabilirsiniz. Hemen kısa bir şekilde tanıtayım.


Edward ve Lorraine Warren çifti halk arasında hayalet avcıları olarak tanınmaktadır. Daha bilimsel bir şekilde ifade edersek: “ Edward Warren demonolojist olarak bilinmektedir. (Demonolojist, iblis diğer bir ifadeyle şeytan uzmanı demektir.) Lorraine Warren ise medyum olarak bilinmektedir.


(Edward ve Lorraine Warren çiftinin inceledikleri vaka sayısının on binin üzerinde olduğu iddia edilmektedir.)

korku seansı perron ailesi
Perron Ailesi

Korku Seansı filminin merkezindeki olay, 1971 yılında Perron ailesinin gerçekten yaşadığı iddia edilen korkunç olaylar. Filmde Edward ve Lorraine Warren çifti, Perron ailesinin yaşadığı korkunç olayları araştırmaya başlarlar. Araştırmayı en iyi şekilde yürütebilmek amacıyla Warren çifti Perron ailesiyle birlikte kalırlar ve meydana gelen korkunç olayları kimi zaman gözlemler kimi zaman da bizzat yaşarlar. Bu korkunç olayların nedeni ise Perron ailesinin evinin ve ailenin evlerinin bulunduğu arazinin 19. yüzyılda lanetlenmesidir.

Korku Seansı filmi sahneleri
Korku Seansı filminden birkaç kare

Korku Seansında, Perron ailesinin bireyleri mutlu bir aile tablosu oluşturmaktadır fakat ailenin yeni evlerine taşınmaları ile gelen taze sevinçleri çok sürmeyecektir…

Olayların önce yavaş yavaş başlaması sonra da yoğun bir hal alması sizi izlerken sarsabilir. Özellikle “ gerçek olaylara dayanmaktadır “ gibi bir iddia filmin daha başında ortaya atıldığı için fazla etkilenebilirsiniz. Yalnız filmi dikkatli izlediğiniz takdirde aklınızda soru işaretleri oluşacağını düşünüyorum ve fark edilebilecek mantık hataları olduğunu düşüneceksinizdir diye tahmin ediyorum.

KORKU SEANSI OYUNCULARI 

Filmin oyuncu kadrosunu birbirinden yetenekli isimler oluşturuyor.

Korku Seansı filminde Vera Farmiga ve Patrick Wilson sahneleri
Korku Seansı filminde Vera Farmiga ve Patrick Wilson

Lorraine Warren karakterini aktris Vera Farmiga canlandırıyor. (Vera Farmiga’nın oyunculuğunun gerçekten müthiş olduğunu düşünüyorum. İçinizi ısıtacak samimiyetini hissettiriyor. Ayrıca saçlarını toplama şekli de hoş gerçekten.) Edward Warren ise Ruhlar Bölgesi filminden de tanıyabileceğiniz Patrick Wilson tarafından canlandırılıyor.

Korku Seansı filminde Ron Livingston ve Lili Taylor sahneleri
Korku Seansı filminde Ron Livingston ve Lili Taylor sahneleri

Anne Carolyn Perron rolünde Lili Taylor, baba Roger Perron rolünde ise Ron Livingston yer alıyor.

Korku Seansı filmi Perron ailesi çocukları
Korku Seansı filmi Perron çiftinin çocukları

Perron çiftinin çocukları; Andrea rolünde Shanley Caswell, Nancy rolünde Hayley McFarland, Christine rolünde Joey King, Cindy rolünde Mackenzie Foy, April rolünde ise Kyla Deaver yer alıyor.

Tepedeki Ev Netflix Dizisi | The Haunting of Hill House

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.