Muzdarip Kelime Anlamı Nedir? Nasıl Yazılır? TDK.

1
4671
Muztarip, Müzdarip, Musdarip şeklinde sık yanlış yazılan Kelimesinin Anlamı, Nedir, Nasıl Yazılır Sorusunun Cevabı ve TDK, Türkçe, Karşılığı Muzdarip

Gündelik hayatımızda birçok kelime duyuyoruz. Duyduğumuz kelimelerden bazıları daha önce hiç karşılaşmadığımız kelimeler oluyor. Duyduğumuz bazı kelimeler sık sık karşılaştığımız kelimeler oluyor. Duyduğumuz bazı kelimeler ise sık sık olmasa da daha önce birkaç kez karşılaştığımız kelimeler oluyor. Daha önce sık sık karşılaştığımız, hiç karşılaşmadığımız veya sık sık olmasa da birkaç kez karşılaştığımız kelimeler anlamı nedir ve nasıl yazılır gibi sorularla tereddüde düşmemize neden olabiliyor. Muzdarip kelimesi de nasıl doğru yazılır ve anlamı nedir gibi sorularla tereddüt etmemize neden olan kelimeler grubu içerisinde yer alıyor. Muzdarip TDK sözlüklerinde merak edilerek sık sık aratılan bir kelime.

Muztarip, Müzdarip, Musdarip şeklinde sık yanlış olarak kullanılan kelimeler grubunun içerisinde yer alıyor. Muzdarip.

Muzdarip kelimesi anlamı nedir ve nasıl doğru yazılır gibi sorularla tereddüde düşüren bir kelime. Kelimenin yazılışına ilişkin tahminler genel olarak yanlış şekilde yapılıyor. Muztarip, Müzdarip, Musdarip şeklinde yazıldığı tahmin edilen kelimenin doğru yazılışı bunlardan farklı. Kelime doğru şekilde “muzdarip” olarak yazılıyor. Türk Dil Kurumu Türkçe sözlüklerinde anlamı nedir ve nasıl doğru yazılır gibi sorular nedeniyle merak edilerek sık sık aratılan bir kelime. Muzdarip kelimesi için TDK Güncel Türkçe Sözlük’te verilen bir anlam bulunuyor.

Muztarip, Müzdarip, Musdarip şeklinde yanlış şekilde yazılan kelime TDK karşılığı merak edilen kelimeler içerisinde yer alıyor. Muzdarip..

Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlük muzdarip kelimesi için ilk ve tek tanımlama vermiş. TDK Güncel Türkçe Sözlük’te muzdarip kelimesi için verilen tanımlama ile cümle içinde kullanımı örneği de verilmiş. Türk Dil Kurumu Güncel Türçe Sözlük muzdarip kelimesi için “Izdırap ve acı çeken.” şeklinde ilk ve tek bir tanımlama vermiş.

Muzdarip Kelimesinin Cümle İçinde Kullanımı

Muzdarip kelimesinin Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlük’te tanımlama ile verilmiş cümle içerisinde kullanılışına bir örnek bulunuyor. TDK Güncel Türkçe Sözlük’te muzdarip kelimesinin cümle içerisinde kullanılışına verilen örnek “Büyük bir millet, gururunda, haklarında, tarihinde mağdur ve muzdaripti. -A. H. Tanpınar.” şeklinde.

Hırpani Kelime Anlamı Nedir? Nasıl Yazılır? TDK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.