Izdırap Kelime Anlamı Nedir? Nasıl Yazılır? TDK.

1
5583
Istırap, Iztırap, Izdırab şeklinde sık yanlış yazılan Kelimesinin Anlamı, Nedir, Nasıl Yazılır Sorusunun Cevabı ve TDK, Türkçe, Karşılığı Izdırap

Gündelik hayatımızda farklı farklı kelimeler duyuyoruz. Duyduğumuz farklı kelimelerden bazılarını sık sık duyuyoruz. Gündelik hayatta duyduğumuz bazı kelimelerle daha önce hiç karşılaşmamış oluyoruz. Duyduğumuz farklı kelimelerden bazılarını ise sık sık olmasa da daha önce de birkaç defa duymuş oluyoruz. Gündelik hayatımızda duyduğumuz bu farklı kelimeler anlamı nedir ve nasıl yazılır gibi sorularla tereddüt etmemize neden olabiliyor. Izdırap kelimesi de nasıl doğru yazılır ve anlamı nedir gibi sorularla tereddüt etmemize neden olan kelimeler grubu içerisinde yer alıyor. Izdırap TDK sözlüklerinde nasıl doğru yazılır ve anlamı nedir gibi sorular nedeniyle sık sık merak edilerek aratılan bir kelime.

Istırap, Iztırap, Izdırab şeklinde sık yanlış olarak kullanılan kelimeler grubunun içerisinde yer alıyor. Izdırap.

Izdırap anlamı ve doğru yazılışı konularında tereddüde neden olan kelimelerden biri. Genel olarak kelime Istırap, ıztırap, ızdırab şeklinde yanlış olarak yazılıyor. Kelimenin doğru yazılışı “ızdırap” şeklinde olmalı. Izdırap şeklinde doğru olarak yazılan kelime için Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlük ilk ve tek tanımlama vermiş. TDK Güncel Türkçe Sözlük’te ızdırap kelimesi için verilen tanımlama ile cümle içinde kullanımına verilen bir örnek bulunuyor.

Istırap, Iztırap, Izdırab şeklinde yanlış şekilde yazılan kelime TDK karşılığı merak edilen kelimeler içerisinde yer alıyor. Izdırap.

Izdırap kelimesi için Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlük’te verilen ilk ve tek tanımlama “Acı, üzüntü, sıkıntı, keder.” şeklinde. Izdırap kelimesinin cümle içerisinde kullanılışına TDK Güncel Türkçe Sözlük’te verilen anlamı ile birlikte bir örnek verilmiş. Izdırap kelimesi anlamı ve doğru yazılışı konularında merak edilen bir kelime. Izdırap tereddüde düşüren ve sık sık yazımı konusunda yanlışlar yapılan bir kelime.

Izdırap Kelimesinin Cümle İçinde Kullanımı

Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlük ızdırap kelimesi için ilk ve tek tanımlama vermiş. TDK Güncel Türkçe Sözlük’te ızdırap kelimesi için verilen ilk ve tek tanımlama ile birlikte cümle içinde kullanımına verilen bir örnek bulunuyor. Verilen örnek şu şekilde. “İyi bir şoför her çeşit ızdıraba katlanmalıdır. -A. Gündüz.

Muzdarip Kelime Anlamı Nedir? Nasıl Yazılır? TDK.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.