Gemlik Cius AVM

2
9900

Gemlik’e yolum düştü bugün. Etrafa baktığımda başta Burger King olmak üzere duvarında birkaç markanın tabelasının bulunduğu Cius AVM ilişti gözüme.

Hem gezmek hem de bir şeyler atıştırmak amacıyla girmek istedim ve arabayı Cius AVM otoparkına çektim. Otoparktan girerken ” Cius AVM Kapalı Otopark & Oto Yıkama ” yazısını görünce, acaba oto yıkamacıya ait özel bir alan mı şeklinde anlık bir düşüncede bulunsam da otoparkın, altında bulunduğu ve aynı ismi taşıdığı AVM’den bağımsız olmasını ironik bulduğumdan bu düşünce aklıma geldiği anda birkaç saniyeliğine kayboldu. Birkaç saniyeliğine diyorum zira içeriye girdiğimde otopark ücreti tarifesinin yazılı olduğu tabela karşımda belirdi.

Arabadan indikten sonra fiş alıp otoparkın küçüklüğü,sıkışıklığı ve basıklığı karşısında şaşırarak  Cius AVM’nin içine girdim. İçeriye girdiğimde az önce yaşadığım şaşkınlık katbekat arttı. İçerisi Eminönü iş hanlarının iç yapısını andırıyordu hatta andırmak bir yana neredeyse yansımasıydı bile denebilir.

Girişte güvenlik de bulunmuyordu varsa da o esnada yoktu.(Eve gelince internette Cius Avm’yle ilgili bazı yazıları okurken, x ray cihazının kaldırıldığı ve özel güvenliklerin ortalarda gözükmediği belki de olmadığı şeklinde 2015 Haziran’ına ait bir entry gördüm ve bu durumun halen geçerli olduğuna bakılırsa AVM’de güvenlik görevlileri bulunmuyor sanırım.)

Yürüyen merdivenlerle yemek katına doğru ilerlerken geçtiğim birkaç katta kapalı dükkanların sayısı bir hayli fazlaydı. Öyle ki 4 sene önce iflas eden Wenice çocuk giyim markasının şubesi olduğu anlaşılan dükkanın tabelası halen yerindeydi.

Yemek katına geldiğimde ise kapalı yerlerin oranı açık olanlara kıyasla daha da arttı. Burger King’i görünce sipariş vermek için Burger King’e gittim. Gittiğimdeyse boş bir manzarayla karşılaştım. Burger King’e dair her şey karşımda olsa da en önemli öge hizmeti sunan çalışanlar yoktu. Birkaç defa içeriye göz attım.Ben göz atarken de karşı dükkandaki bir personelin seslenmeleri sonucu çok şükür ki bir çalışan geldi. Bunun üzerine menülere göz gezdirip seçimimi yapmaya hazırlanırken ” Kasalarda arıza var” denmez mi?
Hal böyle olunca daha fazla beklemeden AVM’den dışarı çıktım.

İçeride bulunan sinemanın afişleri ise çıktığımda dikkatimi çekti. Afişteki üç filmin asıl vizyon tarihleri 2013(Kıvırcık: Ay Macerası),2014(Kutupta Macera) ve mayıs 2015(Sibirya Mafyası) olsa da filmler sinemada oynatılmaya halen devam ediyor.
Her ne kadar AVM olarak geçse de Cius bunu hissettirmek bir yana izlenimini bile uzandırmıyor.

2 YORUMLAR

  1. Cius alışveriş merkezinde bir de açık hava müzesi mi diyorlar ondan yapmışlar çok eski kilise kalıntıları falan varmış gemlikte başka yerde de var mı ki ama cius avm ye yapmışlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.