Dört Boynuzlu Koç da Varmış!

0
3605

Az önce izlediğim haber bülteninde gördüğüm bir haber ilgimi çekti. ” Dört Boynuzlu Koç ”

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla kurulan kurban satış yerlerinde yapılan satışları konu edinen haberin sonuna doğru dört boynuzlu koç gösterildi. Muhabir ” Evet sayın seyirciler bu boynuzların montaj olup olmadığına bakıyorum ve orijinal, dört boynuz var. ” diyerek koçun boynuzlarını kontol etti. Kurban satış yerinde bulunanlar da daha önce böyle bir koçla karşılaşmadığını dile getirdiler.

Benim de ilk karşılaştığım bu koçu ilginç bulduğumdan sizlerle bir yazıda paylaşmak istedim. Tabii doğru ve net bilgi için de araştırmak istedim. Google’a dört boynuzlu koç yazınca bir de ne göreyim bu ilk değil, tek de değilmiş. Hatta Tarsus’a bağlı Çayboyu köyünde yaşayan bir aile bunu meslek olarak yapıyormuş. Kulağa tuhaf geliyor. Az önce daha böyle bir koç olduğunu bilmezken şimdi bunun meslek olarak yapıldığını öğrenmek gerçekten ilginç. Öğrenmenin zamanı yok işte.

Soyadları Koyuncu olan bu ailenin mesleği de koyunculuk. Yalnız sürülerinde sadece koyunlar yok, koçlar da var ama bu koçlar başka koçlar. Bu koçlar: ” Dört Boynuzlu Koçlar ”

TRT Haber’in 19 Şubat 2012’te yayınladığı habere göre Yahya Koyuncu, “30 yıldır biz bu koyunların mesleğindeyiz. Dört boynuzluların aslını, neslini halen sürdürmekteyiz.” demiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.