“Aşk Yeniden” İlk izlenimim çok iyi!

0
3031

Dün gece kanaldan kanala gezerken FOX TV’de durdum. Açıkçası dizi izlemek pek de içimden gelmiyordu. Fakat onlarca kanal hepsi ilgi çekmeyen içerikler ile yayındaydı. Bu diziye bir şans vermek geçti içimden. Tabi bunda ilk bölüm, yeni dizi gibi ibareler de görmem etkili oldu.

Diziyi izlerken gitgide diziye kapıldığımı hissettim. Olayların gayet güzel bir hızla akması çok hoşuma gitti.

Zeynep (Özge Özpirinçci),  asi bir kız rolünde. Aşık olduğu Ertan (Mert Öcal) ile Amerika’ya kaçıp, sevdiği insanları, babasını, kardeşini, halasını ve tüm hayatını geride bırakıyor.  Fakat Türkiye’ye, elinde sadece hayal kırıklıkları ve kucağında bebeği ile dönüyor.

Tabi diğer başrol oyuncumuz Fatih ( Buğra Gülsoy)’den de bahsetmemiz lazım. Fatih, Amerika’ya eğitim için gitmiş gibi görünse de aslında ailesinin özellikle de annesinin onun adına karar vermesinden kaçmak için gitmiştir. Fatih için de artık uzayan bu kaçışı sonlandırma; ülkesine, ailesinin yanına dönme vakti gelmiştir.

Zeynep ve Fatih’in yolları dönüş yolunda aynı uçakta yer almaları sonucunda ilginç bir şekilde kesişiyor. Zeynep ekonomi sınıfında yer alan koltuğundan bebeğini susturmak için kalkıyor. Business class kısmından geçerek bebeği ile lavaboya gidiyor. Dönüş yolunda Business class kısmında yer alan Fatih’in tam yanından geçerken uçak türbülansa giriyor. Zeynep ve bebeği Fatih’in kucağına düşüyor. O an çok korkan Zeynep, türbulansdan çıkınca Fatih’e neden bu kadar sıkı sarılıyorsun bana, sen kim oluyorsun vs diyerek onu azarlayarak kalkıyor. Yerine geçmek istiyor ama onun koltuğunun yanındaki kişi bebeğin sesinden dolayı Zeynep’i kabul etmiyor. Diğer yolcular da yanına oturmasını istemiyor. Sadece Fatih yanına oturmasını kabul ediyor. Zeynep istemese de yanına oturmak zorunda kalıyor. Olaylar asıl şimdi başlıyor. Zeynep uyurken Fatih çocuğa bakmak için bebeği Zeynep’in kucağından yavaşça alıyor. Bebek ile ilgileniyor.

Uçaktan indikleri zaman ise Fatih bir teklifte bulunuyor. Zeynep’e karım olur musun diye soruyor. Tabi Zeynep küplere biniyor. Sonra teklifini açıklıyor. Macera başlıyor.

Havaalanına indiklerinde Zeynep’in erkek kardeşi de uzaktan onları görür. Ama yetişemez. Arkalarından takip eder. Eve gidip olan biteni anlatır.

Zeynep ve Fatih ise önce Fatih’in ailesine gidiyorlar. Zengin bir ailenin tek oğlu olan Fatih eve dönüşünde büyük bir kutlama ile karşılanıyor. Öpüşmeler koklaşmalar derken arkadan bir süre sonra, Zeynep bir anda çocuğun altını değiştirmek için geldiğinde kim bu diyen bakışlar ile herkes hayretler içinde kalıyor. Tabi en çok da Fatih’in annesi ve annesinin gelin adayı olarak hayal ettiği hanımefendi şaşırıyor. Sonra bayılmalar, ayılmalar falan.

Fatih’in ailesi bebeği çok benimsese de Fatih’in annesi halen kabullenemiyor. Zaten gelini hiç sevemiyor. Çünkü o Fatih için yıllar önce bambaşka bir gelin adayı seçmişti.

Birkaç gün sonra ise Zeynep’in babası, arkadaşlarına Fatih’i getirmeleri için talimat verir. Arkadaşları buzlar içinde Fatih’i zorlarken, Karadeniz’in hırçın dalgaları kadar sert olan baba Fatih’in ayağına beton dökerek denize atmaya kalkar. Fakat torununun babasız kalmasına dayanamayarak beton kurumadan direk denize atar. Fakat bir şartı vardır. Fatih’e torununu ona getirmesini söyler.  Denize atılan Fatih yüzerek karaya çıkmak zorunda kalır. Üşümekten harap olan Fatih ertesi gün ilk iş olarak Zeynep ve bebeği, Zeynep’in babasının evine götürür. Zeynep’in halası ve kız kardeşi bu duruma çok sevinirken seferden alelacele dönen babası Zeynep’e elini öptürmez, benim böyle bir kızım yok der. Fatih’e  de ben sana torunumu getir demiştim der. Zeynep de madem böyle bir kızın yok o zaman torunun da yok diyerek bebeği alıp gider. Zeynep ve babası tartışır.

Fatih ile arabada gittikleri sırada Zeynep ve Fatih de kavga eder. Fatih, Zeynep’e annen nerde diye sorunca Zeynep araçtan iner taksiye binerek küçükken gittiği barınağa gider. Cebindeki son parayı da taksiye vermiştir. Fakat Fatih taksiciden bilgi alarak Zeynep’e ulaşır. Fatih, Zeynep’i ikna ederek Fatih ve ailesinin yaşadığı eve döndürmeye çalışır.

İlk bölüm böyle bitti. Fragmanda gördüğüm kadarıyla bir sonraki bölümde Zeynep’in babası torununu arkadaşlarına kaçırtıyor. Zeynep’i istemek için Zeynep’in ailesine gidiliyor. Tabi bu olaya Fatih’in annesi yalandan bayılarak yanıt vermek istese de paşa paşa istemeye gidiyor. Son sahnede Zeynep çok güzel bir kıyafet içinde görülüyor.

Sonuç mu? İlk bölümden aldığım hazzı ikinci bölümde almayacağımı düşünüyorum. Hiçbir Türk dizisini 15 bölüm takip etmeyen biri olarak bakalım bu dizi ile taşlar yerinden oynayacak mı?

İyi seyirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.