18.7 C
İstanbul
27 Haziran 2022

Hakkımızda

Kahramanmaraş Yurt Derneği | Hemşehrilik Bağlarının Gücü

Kültürel milli ve manevi değerleri korurken, Kahramanmaraşlıların aralarındaki bağları güçlendirmek ve sürekli dayanışma kültürü oluşmasını sağlayarak ülkemizin her alanda gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Kahramanmaraşlı iş insanları ve toplum gönüllülerinin ortak girişimiyle 2017 yılında kurulan Kahramanmaraş Yurt Derneği'nin merkezi İstanbul’dadır. Hemşehrilik bağlarının gücüyle ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel gelişime katkı sağlama gayesiyle çalışarak bu kapsamda aktif rol üstlenmektedir.

Derneğin hali hazırda üç yüzün üzerinde üyesi bulunmaktadır. Dernek bünyesinde eğitim, kültür, sanat, çevre ve spor alanları dahil birçok alanda faaliyetler hayata geçirilerek insanların hayatına dokunulmaktadır.

İftar, piknik, yarışma ve gezi programları gibi gelenek haline gelen etkinlikler gerçekleştirmek; toplantı,seminer, sempozyum ve konferansların örnek teşkil ettiği milli ve milletlerarası organizasyonlar düzenlemek izlenen yolun somut yansımalarıdır.

Dernek, amaçlarını gücünü milli ve manevi değerlerden alan hemşehrilik bağlarının etkisiyle fark yaratarak gerçekleştirmekte; kültür, sanat ve doğa bilincini geliştirmektedir. Ülkemiz için değer üretmektedir.

KURULUŞ TARİHİ

2017

FAALİYETLER

100+

ÜYE SAYISI

300+

İLKELER

Kahramanmaraş Yurt Derneği sosyal, ekonomik ve siyasal alanlarda işbirliği, paylaşım, uzlaşma ilkelerini benimser.

Dürüst, ahlaklı, çalışkan, geleneklerine bağlı aynı zamanda yenilikler ile gelişmelere açık olmak ve dayanışma kültürü benimsenmektedir.

Dernek sorumluluk bilinci ve şeffaf, demokrasiyi temel alan yaklaşımıyla; saygı, sevgi, hoşgörü ve uyum ortamını mümkün hale getiren faaliyetlerde bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Kahramanmaraş Yurt Derneği’nin misyonu; bünyesindeki üyeleri arasında bilgi, deneyim ve düşünce paylaşımına öncülük ederek pek çok alanda fırsatlar oluşturmak, üyelerinin hemşehrilik bağlarının gücünü daha ileri taşımak için gerekli çalışmalar yürütmek, çeşitli sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ile kamuoyu ve kanaat önderleriyle ilişkiler geliştirmek, üyelerini güçlü şekilde temsil etmek, ilgili sorunları tespit ederek çözümler geliştirmek, yerel, bölgesel ve ulusal anlamda katkı sağlayan ve değer üreten projeler gerçekleştirmektir.

VİZYONUMUZ

Kahramanmaraş Yurt Derneği; milli, manevi ve yerel değerlerle bir araya gelen iş insanları ve gönüllü üyelerden oluşan, hedef olarak ilgili her alanda işbirliği, paylaşım ve uzlaşma ilkeleriyle rol model teşkil etmeyi belirleyen bir dernektir.

BAŞKAN

Harun Demir

Kahramanmaraş Yurt Derneği Başkanı