Ciner’e şok! TMSF, Show TV’ye kimi atadı?

0
1596

İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin TMSF’nin Show TV’nin Ciner Grubu’na devri için verdiği onayı iptal etmesinin ardından yönetime atama yapıldı.

TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) Turkuvaz Reklam Grup Başkanı Ümit Önal’ı Show TV yönetimine getirdi. Reklam dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Ümit Önal, Kanal 7’de yöneticilik yaptıktan sonra 2007 yılından bu yana bünyesinde Sabah Gazetesi, Takvim, Atv, A Haber ve dergilerin de bulunduğu Turkuvaz Medya Grubunun Reklam Grup Başkanı olarak görev yapıyordu.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Çukurova Grubu’nun başvurusu üzerine açılan davada TMSF’nin Show TV’nin Ciner Grubu’na devri için verdiği onayı iptal etmişti.

Mahkeme kararının ardından TMSF Show TV’ye el koydu ve yeni yönetim atadı.

ÜMİT ÖNAL KİMDİR?

2003-2005 yılları arasında ticari organizasyonlar yapmak suretiyle hizmet sektöründe, 2005-2006 yılları arasında eğitim sektöründe genel müdürlük yapan Ümit Önal, 2007 yılı Haziran ayı itibariyle atv televizyonu ve Merkez Reklamdan sorumlu Grup Koordinatörü olarak görevine getirildi. Çalık Holding’in medya grubunu satın almasıyla birlikte de ‘Turkuvaz Medya Reklam Grup Başkanı’ olarak çalışmaya başlamıştı.
Medyaradar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.